nasza szkoła

W TEB Liceum nie spotkasz standardowego systemu oceniania. Przez cały okres nauki będziesz zdobywać punkty, które następnie będę przeliczane na procenty. W trakcie całego roku uzyskasz tylko dwie oceny: na pierwszy semestr oraz na zakończenie roku. Dlaczego system punktowy to lepsze rozwiązanie niż oceny?

 • Model ten jest bardzo zbliżony do sposobu oceniania na maturze. Dzięki temu od początku przyzwyczajasz się do tego, jak będzie wyglądało zdawanie matury.
 • Już na początku roku, na każdym z przedmiotów, nauczyciel ogłasza ile będzie w semestrze do zebrania punktów. Co za tym idzie, wiesz też ile będzie sprawdzianów, kartkówek czy odpowiedzi. Z jednej strony daje Ci to większe bezpieczeństwo i przewidywalność – w trakcie roku wiesz ile kartkówek, czy odpowiedzi jest już za Tobą a ile przed. Jednocześnie możesz lepiej zaplanować swoją naukę i podjąć kroki do uzyskania oceny końcowej, która Cię satysfakcjonuje.
 • Nawet jeżeli z jakiegoś tematu podwinie Ci się noga, to wiesz ile przed Tobą jeszcze punktów do zdobycia i możesz np. bardziej uaktywnić się na lekcjach, bądź też wykonać zadanie dla chętnych.

Pamiętaj! Oceny to nie wszystko. Znacznie ważniejsze jest to, żeby zdobywanie wiedzy sprawiało Ci przyjemność oraz żebyś dobrze czuł/a się w szkole. Dlatego w TEB Liceum wrzesień został ustanowiony miesiącem bez oceniania. Dzięki temu uczniowie pierwszych klas mają czas na zaadaptować się w nowej szkole, a starsze roczniki spokojniej wracają do szkolnego rytmu.

Do Twojej dyspozycji oddajemy komfortowe sale dydaktyczne i specjalistyczne pracownie w pełni wyposażone w urządzenia i oprogramowanie:

 • Pracownię stylizacji paznokci, wyposażoną w profesjonalne stanowiska do manicure klasycznego i hybrydowego.
 • Pracownię kosmetyczną wyposażoną w nowoczesne sprzęty oraz wysokiej klasy kosmetyki
 • Pracownię wizażu i stylizacji ze specjalnymi lustrami i oświetleniem oraz kosmetykami marki Inglot
 • Pracownię informatyczną z nowoczesnymi komputerami oraz oprogramowaniem Adobe i Corle
 • Salę chemiczną przystosowaną do praktycznych zajęć laboratoryjnych
 • Nowoczesne sale dydaktyczne z rzutnikami i tablicami multimedialnymi

TEB Liceum to nie tylko profesjonalnie wyposażone sale dydaktyczne ale również ciekawe i przyjemne spędzanie czasu poza klasą. Dlatego dbamy również o to, abyś pomiędzy lekcjami czuł się u nas równie komfortowo. Na terenie szkoły znajdują się

 • Szafki szkolne
 • Strefa ucznia – wygodne fotele, pufy i worki sako do siedzenia i leżenia
 • Zielona strefa – Ogródek z ławkami na dziedzińcu szkoły
 • Automat z napojami
 • Automat z przekąskami
 • Biblioteka
 • Wi-fi
 • Gry planszowe
 • Parking dla rowerów
 • Przystosowanie dla osób niepełnosprawnych (winda).
 • Zajęcia sportowe odbywają się w Sali gimnastycznej, siłowni, wychodzimy na lodowisko, do parku trampolin.

Sekretem TEB Liceum są nasi nauczyciele: wykwalifikowani specjaliści-praktycy i doświadczeni pedagodzy. Kadra nauczycielska odpowiedzialna za kształcenie ogólne oraz za przedmioty profilowe to zaangażowani, pełni entuzjazmu pedagodzy. Dzięki ich wieloletniemu doświadczeniu i przyjaznemu podejściu do każdego ucznia, potrafią ciekawie przekazywać wiedzę i świetnie przygotować do matury.

 • Aleksandra Lisek – nauczyciel wychowania fizycznego

Absolwentka Uniwersytetu Szczecińskiego na Wydziale Kultury Fizycznej i Promocji Zdrowia. Od 13 roku życia związana ze sportem. Zawsze aktywna i ciągle w ruchu. Pełna optymizmu i energii. Halowa mistrzyni i wicemistrzyni Polski w skoku o tyczce. Zdobywała także medale mistrzostw kraju w kategorii kadetów, juniorów oraz młodzieżowców. Instruktorka Fitness, Kulturystyki, pływania, Lekkoatletyki. Uwielbia różnorodność na zajęciach. Satysfakcja ucznia po ćwiczeniach to dla niej największa nagroda. Wysiłek motywuje ją do działania i poprawia samopoczucie. Na zajęciach chce obudzić w uczniach miłość do sportu oraz do zdrowego trybu życia.

 

 • Dr Michalina Adaszyńska-Skwirzyńska – nauczyciel chemii

Absolwentka kierunku Technologia Chemiczna na Wydziale Technologii i Inżynierii Chemicznej Politechniki Szczecińskiej. W roku 2011 ukończyła studia podyplomowe na kierunku Chemia Kosmetyczna na Wydziale Chemii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Rok później, w roku 2012 ukończyła studia podyplomowe na kierunku Kosmetologia i Marketing Produktu Kosmetycznego. W lutym 2016 roku obroniła z wyróżnieniem pracę doktorską na Wydziale Technologii i Inżynierii Chemicznej ZUT, natomiast w roku 2021 obroniła również z wyróżnieniem pracę doktorską na Wydziale Biotechnologii i Hodowli Zwierząt ZUT. W trakcie trwania studiów doktoranckich była trzykrotnie wyróżniona przyznanym przez Prezydenta Miasta Szczecin stypendium dla najlepszych doktorantów.

W latach 2015-2021 podjęła pracę jako szkoleniowiec i wykładowca m.in. w Teva Pharmaceuticals, Wyższej Szkole Integracji Europejskiej czy Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Chemicznego, a także współautorką 28 publikacji naukowych, 3 patentów, 40 doniesień i komunikatów na konferencjach naukowych oraz 10 rozdziałów w monografiach.

 

 • Natalia Majewska – nauczyciel przedmiotów kosmetycznych

W 2020 roku uzyskała tytuł Technika Usług Kosmetycznych. W tym samym roku uzyskała dyplom czeladniczy w zawodzie Wizażystka/Stylistka. W 2021 roku ukończyła kurs Instruktora Praktycznej Nauki Zawodu, dzięki czemu prowadzi zajęcia praktyczne z zakresu kosmetyki pielęgnacyjnej twarzy, ciała, dłoni oraz stóp. Obecnie studiuje Kosmetologię w Wyższej Szkole Integracji Europejskiej i dba o ciągłe poszerzanie kwalifikacji, poprzez udział w licznych szkoleniach oraz kursach, m.in. z zakresu trychologii i dermokonsultacji. Na zajęciach kładzie nacisk na praktykę i potrafi zmotywować uczniów do zdobywania i poszerzania wiedzy. Interesuje się zastosowaniem nowoczesnych technologii w zabiegach kosmetycznych oraz tematyką nieinwazyjnego przeciwdziałania oznakom starzenia się skóry. Twierdzi, że podstawą właściwej pielęgnacji są nie tylko kosmetyki i różnego typu zabiegi, ale przede wszystkim poznanie własnej skóry i dostosowanie wszelkich działań do jej potrzeb.

 

 • Katarzyna Gołębowska – Dyrektor TEB Liceum

Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z młodzieżą, pedagog, nauczyciel biologii oraz przedmiotów zawodowych na kierunku Technik Farmaceutyczny, osiąga bardzo wysoką zdawalność na egzaminach zawodowych.

 

 • inż. Monika Szynkowska – nauczyciel przedmiotów kosmetycznych

Absolwentka Wyższej  Szkoły Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu, filia w Szczecinie. Ukończyła kosmetologię ze specjalizacją z podologii. Nauczyciel przedmiotów kosmetycznych.

Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe. Ukończyła liczne kursy i szkolenia z zakresu kosmetologii i podologii, m.in.:  Szkolenie z THALGO, Szkolenie z GEHWOL specjalistyczna pielęgnacja stóp „Zdrowe Nogi” w Poznaniu, Szkolenie z GEHWOL z zakresu pobierania materiału do badania PediMyk, Szkolenie z urządzenia IPL. Szkolenie z zakresu korekcji wrastających paznokci przy pomocy klamry VHO-Osthold-Spange Perfect, Szkolenie z zakresu aplikacji czasowego implantu do korekcji wrastających paznokci PODOKLAMRA , Szkolenie PediOrt z zakresu wykonywania ortez indywidualnych  GEHWOL, Szkolenie z „Terapii brodawek metodą elektrokoagulacji” eduPodologia.pl, Szkolenie z „ Pielęgnacji stopy cukrzycowej oraz opatrunki specjalistyczne w gabinecie podologicznym” Magdalena Mróz, Szkolenie z „Implanty drutowe jednoczęściowe najnowsze rozwiązania w ortonyksji” Milena Skalska, Szkolenie z zakresu „UniBrace system – innowacyjnego systemu korekcji wkręcających i wrastających paznokci „ Podoland , Szkolenie z „Rekonstrukcja paznokci metodą kombinowaną”(proteza płaska) Milena Skalska.

INGLOT ̶ firma kosmetyczna o globalnym zasięgu, od lat kojarzona z bogatą kolekcją produktów do makijażu. W ramach współpracy uczniowie klasy kosmetologicznej wezmą udział w specjalnych szkoleniach online zakończonych certyfikatami oraz będą uczyć się na profesjonalnych kosmetykach Inglot.

MORE BANANAS – agencja interaktywna zajmująca się digital marketingiem, social media, kampaniami kreatywnymi i strategią. Wesprze ona uczniów klasy vlogerskiej. Dzięki współpracy odbędzie się szereg szkoleń online, prowadzonych przez doświadczonych praktyków, z zakresu marketingu internetowego. Agencja współtworzy również program nauczania dla przedmiotu Dziennikarstwo 2.0. Dodatkowo uczniowie otrzymają certyfikaty potwierdzające nabyte umiejętności.

Dokumenty dotyczące rekrutacji (podanie, regulamin, harmonogram) znajdziesz w zakładce REKRUTACJA.

Centrala:
TEB Edukacja sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu
ul. Pastelowa 16, 60-198 Poznań
KRS 0000311666 Sąd Rejonowy Poznań – Nowe Miasto i Wilda, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
Kapitał zakładowy: 8.270.000,00 zł opłacony w całości
NIP: 778-14-56-499