nasza szkoła

W TEB Liceum nie spotkasz standardowego systemu oceniania.  Przez cały okres nauki będziesz zdobywać punkty, które następnie będę przeliczane na procenty. W trakcie całego roku uzyskasz tylko dwie oceny: na pierwszy semestr oraz na zakończenie roku. Dlaczego system punktowy to lepsze rozwiązanie niż oceny?

• Model ten jest bardzo zbliżony do sposobu oceniania na maturze. Dzięki temu od początku przyzwyczajasz się do tego, jak będzie wyglądało zdawanie matury.
  • Już na początku roku, na każdym z przedmiotów, nauczyciel wskaże ile będzie w semestrze do zebrania punktów. Co za tym idzie, dowiesz się też ile będzie sprawdzianów, kartkówek czy odpowiedzi.  Z jednej strony daje Ci to większe bezpieczeństwo i przewidywalność – w trakcie roku wiesz ile kartkówek, czy odpowiedzi jest już za Tobą, a ile przed. Jednocześnie możesz lepiej zaplanować swoją naukę i podjąć kroki do uzyskania oceny końcowej, która Cię satysfakcjonuje.
  • Nawet jeżeli z jakiegoś tematu podwinie Ci się noga, to wiesz ile przed Tobą jeszcze punktów do zdobycia i możesz np. bardziej uaktywnić się na lekcjach, bądź też wykonać zadanie dla chętnych.

Pamiętaj! Punkty i oceny to nie wszystko. Znacznie ważniejsze jest to, żeby zdobywanie wiedzy sprawiało Ci przyjemność oraz żebyś dobrze czuł/a się w szkole. Dlatego w TEB Liceum wrzesień został ustanowiony miesiącem bez oceniania. Dzięki temu uczniowie pierwszych klas mają czas na zaadaptowanie się w nowej szkole, a starsze roczniki spokojniej wracają do szkolnego rytmu.

Do Twojej dyspozycji oddajemy komfortowe sale dydaktyczne i specjalistyczne pracownie w pełni wyposażone w urządzenia i oprogramowanie:

• kosmetyczna
  • wizażu i stylizacji
  • informatyczna
  • fryzjerska
  • gamingowa
  • fotograficzna
  • dydaktyczne
  • laptopy, rzutniki, oświetlenie studyjne do fotografii,  mikrokamera do diagnozy włosów, programy graficzne m.in. CorelDraw, pakiet Adobe

• Pracownię kosmetyczną wyposażoną w nowoczesne sprzęty oraz wysokiej klasy kosmetyki
  • Pracownie informatyczną z nowoczesnymi komputerami oraz oprogramowaniem Adobe i Corlel
  • Salę chemiczną przystosowaną do praktycznych zajęć  laboratoryjnych
  • Pracownię fotograficzną wyposażoną w nowoczesne sprzęt marki Canon

TEB Liceum to nie tylko profesjonalnie wyposażone sale dydaktyczne ale również ciekawe i przyjemne spędzanie czasu poza klasą. Dlatego dbamy również o to, abyś pomiędzy lekcjami czuł się u nas równie komfortowo. Na terenie szkoły znajdują się:

• Zielona strefa – szykujemy dla Was teren zielony z ławkami na dziedzińcu szkoły
  • Dystrybutor z wodą
  • Pufy na korytarzach, żeby było gdzie odpocząć
  • Automat z napojami
  • Automat z przekąskami
  • Wi-fi
  • Parking dla rowerów
  • Zajęcia sportowe odbywają się w sali gimnastycznej, siłowni, wychodzimy na lodowisko, strzelnice, do parku trampolin.

Sekretem TEB Liceum są nasi nauczyciele: wykwalifikowani specjaliści-praktycy i doświadczeni pedagodzy. Kadra nauczycielska odpowiedzialna za kształcenie ogólne oraz za przedmioty profilowe  to zaangażowani, pełni entuzjazmu pedagodzy. Dzięki ich wieloletniemu doświadczeniu i przyjaznemu podejściu do każdego ucznia, potrafią ciekawie przekazywać wiedzę i świetnie przygotować do matury.

INGLOT – firma kosmetyczna o globalnym zasięgu, od lat kojarzona z bogatą kolekcją produktów do makijażu. W ramach współpracy uczniowie klasy kosmetologicznej wezmą udział w specjalnych szkoleniach online zakończonych certyfikatami oraz  będą uczyć się na profesjonalnych kosmetykach Inglot.

MORE BANANAS – agencja interaktywna zajmująca się digital marketingiem, social media, kampaniami kreatywnymi i strategią. Wesprze ona uczniów klasy vlogerskiej. Dzięki współpracy odbędzie się szereg szkoleń online, prowadzonych przez doświadczonych praktyków, z zakresu marketingu internetowego. Agencja współtworzy również program nauczania dla przedmiotu Dziennikarstwo 2.0. Dodatkowo uczniowie otrzymają certyfikaty potwierdzające nabyte umiejętności.

Dokumenty dotyczące rekrutacji (podanie, regulamin, harmonogram) znajdziesz w zakładce REKRUTACJA.

Centrala:

TEB Edukacja sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu

ul. Pastelowa 16, 60-198 Poznań

KRS 0000311666 Sąd Rejonowy Poznań – Nowe Miasto i Wilda, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego

Kapitał zakładowy: 8.270.000,00 zł opłacony w całości

NIP: 778-14-56-499