Rozpoczęcie roku szkolnego w Poznaniu

Rozpoczęcie roku szkolnego w TEB Liceum

1 września, to szczególna data dla wszystkich uczniów rozpoczynających kolejny rok szkolny.  Rocznik 2022/2023 z pewnością zapisze się jako wyjątkowy w historii TEB Liceum. We wrześniu swoją historię z liceum ogólnokształcącym rozpoczęło aż 18 oddziałów – łącznie TEB Edukacja może pochwalić się aż 20 liceami.  W tym szczególnym dniu mogliśmy uczestniczyć w rozpoczęciu roku szkolnego w liceum TEB Edukacja w Poznaniu.

Rozpoczęcie miało miejsce w kinie Rialto na poznańskich Jeżycach. Artystyczny nastrój cechował zresztą całe wydarzenie. Swoje talenty zaprezentowali nauczyciele związani ze szkołami TEB Edukacja. Nauczyciel informatyki – Krzysztof Kiemel zaśpiewał piosenkę „Tolerancja” Stanisława Sojki oraz „Smile” Charliego Chaplina. Nie zabrakło również stand-upu w wykonaniu nauczyciela historii i edukacji dla bezpieczeństwa – Piotra Chudzińskiego. Próbował  on przekonać słuchaczy o wyższości szkoły nad wakacjami. Salwy śmiechu niech będą najlepszą recenzją tego występu.

W części oficjalnej głos zabrał dyrektor poznańskiego oddziału TEB Edukacja – Paweł Sakowski. W swoim wystąpieniu podkreślił, że szkoła jest otwarta na każdego ucznia i każdemu pragnie stworzyć możliwości wszechstronnego rozwoju. Przypomniał, że liceum TEB cechuje się zrozumieniem i tolerancją dla każdego człowieka, stwarzając uczniom szansę do rozwijania talentów.

W uroczystej inauguracji roku szkolnego 2022/2023, oprócz uczniów, udział wzięli przedstawiciele Centrali TEB Edukacja w Poznaniu oraz licznie zgromadzeni rodzice uczniów. Po uroczystości klasy pierwsze spotkały się ze swoimi wychowawcami.