Poznaj swoją klasę

OPIS KANDYDATA

• Masz duszę artysty?
  • Godzinami potrafisz szkicować w swoim zeszycie postaci z anime?
  • Znasz każde dzieło Banksy’ego?
  • Lubisz odwiedzać muzea i galerie sztuki?
  • Myślisz o studiach na uczelni artystycznej i już w liceum chcesz rozwijać swoje zainteresowania?

Dlaczego klasa projektowania graficznego to dobry wybór?

• Nauczysz się podstaw rysunku oraz kompozycji
  • Poznasz zagadnienia z zakresu historii sztuki
  • Dowiesz się jakie są zasady projektowania i tworzenia grafik
  • Przygotujesz się do matury m. in. z historii sztuki i języka angielskiego
  • Sprawdzisz czy projektowanie graficzne to dziedzina z którą chcesz wiązać swoją przyszłość

Poznaj klasę

Klasa projektowania graficznego to propozycja dla tych, którzy zastanawiają się czy związać swoją przyszłość ze sztuką. Rozszerzonymi przedmiotami są tutaj historia sztuki i język angielski. W ramach przedmiotu „Podstawy projektowania graficznego” zdobędziesz niezbędną wiedzę z zakresu grafiki i rysunku. Z nami odwiedzisz również liczne galerie i muzea. W ramach przedmiotu z Podstaw projektowania graficznego (2 godziny lekcyjne w tygodniu):

Nauczysz się:

• podstaw rysunku oraz kompozycji
  • projektowania z użyciem typografii oraz składu tekstu
  • używania profesjonalnego oprogramowania komputerowego Adobe i Corel

Dowiesz się:

• czym jest znak i symbol graficzny
  • jakie są zasady projektowania i tworzenia grafik

Poznasz:

• zagadnienia z zakresu historii sztuki

Przedmioty

historia sztuki – rozszerzona
język angielski – rozszerzona
podstawy projektowania graficznego
język polski
plastyka
drugi język (niemiecki, hiszpański lub inny)
informatyka
historia
geografia
biologia
chemia
fizyka
WOS
podstawy przedsiębiorczości
w-f

System oceniania

W TEB Liceum nie spotkasz standardowego systemu oceniania. Przez cały okres nauki będziesz zdobywać punkty, które następnie będę przeliczane na procenty. W trakcie całego roku uzyskasz tylko dwie oceny: na pierwszy semestr oraz na zakończenie roku. Dlaczego system punktowy to lepsze rozwiązanie niż oceny?

Model ten jest bardzo zbliżony do sposobu oceniania na maturze. Dzięki temu od początku przyzwyczajasz się do tego, jak będzie wyglądało zdawanie matury. Już na początku roku, na każdym z przedmiotów, nauczyciel ogłasza ile będzie
w semestrze do zebrania punktów. Co za tym idzie, wiesz też ile będzie sprawdzianów, kartkówek czy odpowiedzi.

Z jednej strony daje Ci to większe bezpieczeństwo i przewidywalność – w trakcie roku wiesz ile kartkówek, czy odpowiedzi jest już za Tobą a ile przed. Jednocześnie możesz lepiej zaplanować swoją naukę i podjąć kroki do uzyskania oceny końcowej, która Cię satysfakcjonuje.

Nawet jeżeli z jakiegoś tematu podwinie Ci się noga, to wiesz ile przed Tobą jeszcze punktów do zdobycia i możesz np. bardziej uaktywnić się na lekcjach, bądź też wykonać zadanie dla chętnych.

Pamiętaj! Oceny to nie wszystko. Znacznie ważniejsze jest to, żeby zdobywanie wiedzy sprawiało Ci przyjemność oraz żebyś dobrze czuł/a się w szkole. Dlatego w TEB Liceum wrzesień został ustanowiony miesiącem bez oceniania. Dzięki temu uczniowie pierwszych klas mają czas na zaadaptować się w nowej szkole,
a starsze roczniki spokojniej wracają do szkolnego rytmu.

Perspektywy

Po ukończeniu nauki jesteś przygotowana/y, aby kontynuować kształcenie związane z zainteresowaniami z zakresu szeroko pojętej sztuki plastycznej.

• STUDIA. Masz wiele kierunków do wyboru zarówno na uczelniach artystycznych jak i technicznych, np. grafika komputerowa, animacja, malarstwo, architektura itp.
  • MOŻESZ również rozpocząć pracę jako freelancer i projektować własne, autorskie projekty graficzne.

Opłaty

Jeśli poniżej nie wyświetli się czesne, możesz je sprawdzić wybierając z listy swoje miasto -> zakładkę Rekrutacja i pobierając podanie o przyjęcie (plik pdf).

Zapisz się online

zapisz się online

Skontaktujemy się z Tobą i poinformujemy o kolejnych krokach.

Pobierz ulotkę profilu klasy

3 proste kroki

Zapisz się do nas!

2. Złożenie dokumentów
Podanie o przyjęcie do TEB Liceum wraz z innymi wymaganymi dokumentami (patrz zakładka rekrutacja w swoim mieście).

3. Decyzja o przyjęciu
U nas nie ma egzaminów wstępnych.
Decyduje kolejność zapisów lub wynik rozmowy kwalifikacyjnej, lub zasady naboru w systemie elektronicznym (w zależności od konkretnego oddziału).

Nasze inne klasy

KLASA EKONOMICZNA