Poznaj swoją klasę

OPIS KANDYDATA

• Masz tysiące pomysłów na minutę?
  • Interesujesz się mediami społecznościowymi i masz profile w praktycznie wszystkich social mediach?
  • Pisanie przychodzi Ci z łatwością?
  • Lubisz bawić się grafiką i dbasz o to, by przygotowane przez Ciebie materiały były atrakcyjne wizualnie?
  • Telefon to Twoja trzecia ręka i nie masz problemu, aby do niego mówić na ulicy?

Dlaczego klasa MEDIA I KOMUNIKACJA to dobry wybór?

• Nauczysz się montażu i obróbki filmów oraz podstaw grafiki komputerowej
  • Poznasz tajniki dziennikarstwa prasowego, radiowego
    i internetowego
  • Dowiesz się jak zarządzać kanałem w mediach społecznościowych
  • Przygotujesz się do matury m. in. z języka polskiego i języka angielskiego
  • Sprawdzisz czy vlogowanie to dziedzina z którą chcesz wiązać swoją przyszłość

Poznaj klasę

Klasa media i komunikacja to propozycja dla wszystkich, którzy interesują się dziennikarstwem w jego nowoczesnym ujęciu, czyli m. in. vlogowaniem. Rozszerzonymi przedmiotami są tutaj język polski i język angielski. Dodatkowo został wprowadzony przedmiot „Dziennikarstwo 2.0” podczas którego uczniowie poznają tajniki dziennikarstwa internetowego, radiowego i prasowego. W ramach nauki będą odbywać się spotkania online z influencerami. W ramach przedmiotu z Dziennikarstwa 2.0 (2 godziny lekcyjne w tygodniu):

Nauczysz się:

• w jaki sposób pracują znani influencerzy
  • tajników dziennikarstwa prasowego, radiowego i internetowego

Dowiesz się:

• jak montować i obrabiać filmy
  • jak zarządzać kanałami w social mediach
  • jak budować markę i zarządzać wizerunkiem

Poznasz:

• podstawy fotografii, edycji zdjęć i grafiki komputerowej

Partner klasy:

Partnerem klasy jest More Bananas – agencja kreatywna zajmująca się digital marketingiem, social media, kampaniami kreatywnymi i strategią. Dzięki współpracy weźmiesz udział w szkoleniach online, prowadzonych przez doświadczonych praktyków, z zakresu marketingu internetowego. Dodatkowo otrzymasz certyfikaty potwierdzające nabyte umiejętności.

Przedmioty

język polski – rozszerzony
język angielski – rozszerzony
dziennikarstwo 2.0
drugi język (niemiecki, hiszpański lub inny)
informatyka
historia
geografia
biologia
chemia
fizyka
WOS
podstawy przedsiębiorczości
w-f

System oceniania

W TEB Liceum nie spotkasz standardowego systemu oceniania. Przez cały okres nauki będziesz zdobywać punkty, które następnie będę przeliczane na procenty. W trakcie całego roku uzyskasz tylko dwie oceny: na pierwszy semestr oraz na zakończenie roku. Dlaczego system punktowy to lepsze rozwiązanie niż oceny?

Model ten jest bardzo zbliżony do sposobu oceniania na maturze. Dzięki temu od początku przyzwyczajasz się do tego, jak będzie wyglądało zdawanie matury. Już na początku roku, na każdym z przedmiotów, nauczyciel ogłasza ile będzie
w semestrze do zebrania punktów. Co za tym idzie, wiesz też ile będzie sprawdzianów, kartkówek czy odpowiedzi.

Z jednej strony daje Ci to większe bezpieczeństwo i przewidywalność – w trakcie roku wiesz ile kartkówek, czy odpowiedzi jest już za Tobą a ile przed. Jednocześnie możesz lepiej zaplanować swoją naukę i podjąć kroki do uzyskania oceny końcowej, która Cię satysfakcjonuje.

Nawet jeżeli z jakiegoś tematu podwinie Ci się noga, to wiesz ile przed Tobą jeszcze punktów do zdobycia i możesz np. bardziej uaktywnić się na lekcjach, bądź też wykonać zadanie dla chętnych.

Pamiętaj! Oceny to nie wszystko. Znacznie ważniejsze jest to, żeby zdobywanie wiedzy sprawiało Ci przyjemność oraz żebyś dobrze czuł/a się w szkole. Dlatego w TEB Liceum wrzesień został ustanowiony miesiącem bez oceniania. Dzięki temu uczniowie pierwszych klas mają czas na zaadaptować się w nowej szkole,
a starsze roczniki spokojniej wracają do szkolnego rytmu.

Perspektywy

Po ukończeniu nauki jesteś przygotowana/y, aby kontynuować kształcenie związane z zainteresowaniami z zakresu szeroko pojętego dziennikarstwa:

• STUDIA. Masz wiele kierunków do wyboru, np. dziennikarstwo, politologia, filologia polska, filologia angielska, marketing.
  • MOŻESZ również zacząć samodzielną działalność w sieci jako influencer, vloger, czy bloger.

Opłaty

Jeśli poniżej nie wyświetli się czesne, możesz je sprawdzić wybierając z listy swoje miasto -> zakładkę Rekrutacja i pobierając podanie o przyjęcie (plik pdf).

Pobierz ulotkę o klasie media i komunikacja

Kliknij w ikonkę PDF

ZŁÓŻ PODANIE ONLINE

zapisz się online

Skontaktujemy się z Tobą i poinformujemy o kolejnych krokach.

3 proste kroki

Zapisz się do nas!

2. Złożenie dokumentów
Podanie o przyjęcie do TEB Liceum wraz z innymi wymaganymi dokumentami (patrz zakładka rekrutacja w swoim mieście).

3. Decyzja o przyjęciu
U nas nie ma egzaminów wstępnych.
Decyduje kolejność zapisów lub wynik rozmowy kwalifikacyjnej, lub zasady naboru w systemie elektronicznym (w zależności od konkretnego oddziału).

Nasze inne klasy

KLASA EKONOMICZNA