Zimowe warsztaty dla ósmoklasistów

Spotkanie z nami to możliwość zdobycia nowych umiejętności, rozwijania pasji i talentów oraz mnóstwo zabawy, bo wiedza to prawdziwy FUN. Nasi nauczyciele pokażą Ci, że nauka jest kluczem do sukcesu- a najlepiej ta, połączona z pasją!

Będziesz pracować na profesjonalnym sprzęcie i odkrywać tajniki najciekawszych kierunków na rynku edukacyjnym pod okiem prawdziwych specjalistów.

Wszystkie warsztaty są bezpłatne i możesz wybrać, ten który interesuje Cię najbardziej!

Nie czekaj, liczba osób na każdy warsztat jest ograniczona- decyduje kolejność zgłoszeń!

HARMONOGRAM WARSZTATÓW 2023

23.01.2023 r.

godz. 9-14

Prowadzący: Tomasz Jabłoński

Jak przygotować własny serwer Minecraft na Linuxie?
– podstawowe wiadomości na temat virtualizacji systemów operacyjnych;
– instalacja systemu Linux Ubuntu w wersji serwer;
– Ogniskowa Fossa a może Lepka Meduza – co wybierzesz?
– podstawowe komendy w systemie Linux;
– instalacja oprogramowania w systemie Linux;
– instalacja środowiska Java;
– instalacja i konfiguracja serwera Minecraft;
– podstawowe informacje na temat lokalnych sieci komputerowych;
– konfiguracja połączenia sieciowego – udostępnianie serwera w sieci;
– test serwera – gra w Minectraft.

24.01.2023r.

godz. 9:00-13:00

prowadząca: Kaja Hrynek

Podstawy fotografii. Wprowadzenie do fotografii portretowej.

9:00-10:00 – Wyjaśnienie czym jest trójkąt ekspozycji i za jaki efekt odpowiada każdy parametr.
10:00-11:00 Omówienie różnych źródeł światła oraz modyfikatorów oświetlenia studyjnego.
11:00-12:00 Wyjaśnienie pojęć z zakresu osprzętu fotograficznego (statyw, tło, wyzwalacz, itp.). Krótkie omówienie zasad działania lamp studyjnych. Wprowadzenie do fotografii portretowej: rodzaje, parametry, ogólne zasady, mistrzowie.
12:00-12:45 Prezentacja podstawowych schematów oświetlenia studyjnego (oświetlenie przednie, boczne, tylne, światło kluczowe, dopełniające, kontra, sylwetkowe).
12:45-13:00 Ćwiczenia z fotografii portretowej – portret dowolny.

24.01.2023 r.

godz. 9:00 – 14:00

Prowadząca: Natalia Dąbkowska

Warsztaty pokazowe z fryzjerstwa
– pierwsza godzina szkolenia to wstęp, pokaz sprzętu jak i chemii fryzjerskiej.
– od 10:00 do 12:30 koloryzacja awangardowa pokaz
– od 12:30 do 13:30 pokaz strzyżenia i upięcia.
Celem spotkania jest zapoznanie się z kierunkiem Technik usług Fryzjerskich, możliwość poznania sprzętów profesjonalnych, zobaczenia wykonania usług od podstaw w trybie pokazowym oraz rozwianie ewentualnych wątpliwości w podjęciu tak trudnej decyzji jaką jest wybór szkoły.

25.01.2023 r.

godz. 9:00 – 14:00

Prowadzący: Grzegorz Wadowski

Fotografia tradycyjna. Zajęcia praktyczne w ciemni fotograficznej.

9:00- 10:00 BHP w ciemni, przygotowywanie roztworów chemicznych do pracy przy wywoływaniu negatywowym i pozytywowym.
10:00 – 11:00 Materiały światłoczułe i ich właściwości.
11:00 – 14:00 Wywoływanie negatywowe i pozytywowe. Zajęcia praktyczne w ciemni fotograficznej.

26.01.2023 r.

godz. 9-14

Prowadzący: Piotr Schilling

Fotografia reklamowa